ArsNeo > Biżuteria > Kolczyki > Zima we mgle - kolczyki agat dendrytowy
+ koszt przesyłki: 10.00 PLN (więcej informacji)
Zima we mgle - kolczyki agat dendrytowy
Dostępne opcje wysyłki (do wyboru w ostatniej fazie składania zamówienia):
Uwaga: W przypadku zamawiania w jednym zamówieniu więcej niż jednej rzeczy od tego samego Twórcy system automatycznie połączy i zminimalizuje koszt przesyłki.
Metody płatności
- przelew tradycyjny (poprzez dowolny bank lub pocztę)
- karta płatnicza / kredytowa
- portfel elektroniczny - Blik, Masterpass oraz Visa Checkout
- szybka płatność - iPKO (PKO Bank Polski), Pekao24 (Bank Pekao), ING,
Santander, Alior Bank, mBank, Inteligo, Credit Agricole, BGŻ PNB Paribas,
Milenium Bank, Eurobank, Citi Handlowy, BOŚ Bank, Noble Bank,
Deutsche Bank, Getin Bank, PBS Bank itd.
Wysyłka
Zakupione i opłacone przedmioty są wysyłane w ciągu 48h od wpłynięcia środków na konto Galerii lub uzyskania statusu "opłacone" w systemie PayU. Uwzględniane są tu tylko dni robocze.
Twórca gwarantuje, że oferowany produkt jest wolny od wad.
Zwroty
Zakupiony w ArsNeo przedmiot możesz zwrócić, jeżeli zostały spełnione kryteria opisane w regulaminie.
Na zgłoszenie chęci odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży masz 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania przedmiotu.
Zwracany przedmiot będzie odsyłany na uzgodniony z Twórcą adres. Koszt i ryzyko odesłania zwracanego przedmiotu ponosi Kupujący.
Zgłoszenia chęci zwrotu można dokonać poprzez stronę kontaktu.
Reklamacje i rękojmia
Jeżeli po otrzymaniu przedmiotu stwierdzisz w nim wady poinformuj nas o tym poprzez stronę kontaktu.
Niezwłocznie się z tobą skontaktujemy informując o dalszych krokach.
Szczegółowe informację odnośnie zasad reklamacji znajdziesz w regulaminie.
Ogólne bezpieczeństwo produktu
Producent towaru i podmiot odpowiedzialny
Iwona Tamborska, 655-115-45-29, Iwona Tamborska, os. Sikorskiego 13 lokal 44, 28-100 Busko-Zdrój, gpsr-iwona-tamborska@ArsNeo.pl,
Możesz też wysłać wiadomość do Twórcy klikając ikonę kontaktu - kopertę pod jego zdjęciem.
Dodatkowe informacje o bezpieczeństwie produktu
1."Producentem" - twórcą, jestem ja: Iwona Tamborska, działająca w mojej rodzinnej firmie "Rękami Stworzone Zdzisława Mrugała", zarejestrowanej pod adresem: os. Sikorskiego 13/44, 28-100 Busko-Zdrój
2. Identyfikacja i opis produktu:
Choć nic mnie tak nie boli, jak nazywanie moich prac „produktami”, są to zwykle rzeźby ze srebra próby 925, które można nosić na ciele i przez to można je określić jako biżuteria. Każda praca, która jest dostępna do zakupu ma podany dokładny opis materiałów użytych w niej oraz jej historię.
3. Ostrzeżenie o zagrożeniach, uczuleniach:
- Stop srebra 925 zawiera odrobinę miedzi i innych metali (ponieważ składa się ze srebra w 92,5%). W związku z tym ktoś, kto jest drastycznie uczulony na miedź, może doświadczyć reakcji alergicznej przy kontakcie z tym stopem, np. puchnięcie uszu w trakcie noszenia kolczyków.
- inne zagrożenia mogą dotyczyć niewłaściwego użytkowania i nieuwagi – dźgnięcia się w oko dużym pierścieniem lub ukłucie szpilką od broszki. Proszę nosić moje prace z uwagą i szacunkiem.
- W jubilerstwie używa się kwasów do czyszczenia metalu w trakcie procesu wytwarzania dzieła. Ja używam tylko kwasku cytrynowego. Niektóre moje prace są przestrzenne lub puste w środku i mimo intensywnego płukania, kwas mógłby w minimalnym stopniu utknąć w jakiejś szczelinie. Dlatego wybrałam kwasek cytrynowy, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Dodatkowo tuż przed ukończeniem, każda praca trafia do roztworu sody oczyszczonej, która niweluje kwaśne PH. Jeśli, mimo to, gdzieś na pracy pojawi się skrystalizowany kwasek cytrynowy (zielony nalot), wystarczy go wypłukać w ciepłej wodzie. Proszę unikać kontaktu tego nalotu z otwartymi ranami, bo prawdopodobnie może trochę zaszczypać.
- Biżuteria nie nadaje się do zabawy przez dzieci, ponieważ często zawiera małe elementy, albo wykończenia z drobnych koralików, które dziecko może urwać, zniszczyć i się nimi zakrztusić.
4. Instrukcja obsługi oraz postępowania, przechowywania, czyszczenia:
Proszę przechowywać moje prace w etui, w których rzeźby/biżuteria została zapakowana. Są one tam bezpieczne, etui jest specjalnie do nich dostosowane. W przypadku naturalnego procesu czernienia srebra, można zwrócić się do mnie z prośbą o odświeżenie lub użyć zanurzeniowego środka do czyszczenia srebra, np. firmy Conneseurs, po uprzednim zapoznaniu się z ulotką tego produktu. Nie można używać tego produktu na pracach zawierających perły, bursztyn, koral i inne kamienie o organicznej lub po prostu porowatej strukturze.
5. Raporty z testów: Kompleksowe raporty z testów są niezbędne do wykazania zgodności z normami UE. Typowe testy obejmują:Test uwalniania niklu (EN 1811): Zapewnia, że biżuteria nie przekracza dopuszczalnych poziomów uwalniania niklu, zapobiegając reakcjom alergicznym (Artykuł 9(2)(a)).
Każda moja praca, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, przechodzi badanie w Urzędzie Probierczym.
NIKIEL (Ni) i jego związki
Na podstawie: Załącznik XVII poz. 27 – nie mogą zostać użyte w przypadku przekroczenia stopnia uwalniania niklu (limitu migracji) wynosi:
• 0,2 μg/cm2 na tydzień dla sztyftów, które są wkładane do przekłutych uszu i innych przekłutych części ciała ludzkiego;
• 0,5μg/cm2 na tydzień dla wyrobów, które w trakcie użytkowania posiadają długotrwały i bezpośredni kontakt ze skórą (kolczyki, bransoletki, naszyjniki, łańcuszki, obrączki, pierścienie oraz koperty, bransoletki i zapięcia zegarków).
W praktyce nie mogą zostać wprowadzone do obrotu wyroby z powłoką niklową.
KADM (Cd) i jego związki
Na podstawie: Załącznik XVII poz. 23 – nie mogą być stosowane w stężeniu równym 0,01% masy lub wyższym w:
• lutowiu;
• koralikach metalowych i innych elementach służących do wyrobu biżuterii, bransoletkach, naszyjnikach, pierścionkach, biżuterii do piercingu, zegarkach i innych wyrobów noszonych na nadgarstkach oraz w broszkach i spinkach do mankietów.
W praktyce od 2012 roku zabronione jest wprowadzanie do obrotu materiałów lutowniczych jeżeli nie spełniają ww. warunków. Dla realizacji przepisów przyjęto, że lutowie oznacza technikę łączenia przy użyciu stopów w temperaturze powyżej 450 °C.
OŁÓW (Pb) i jego związki
Na podstawie: Załącznik XVII poz. 23 – nie mogą być stosowane jeżeli jego ilość jest równa lub większa niż 0,05 % wagowo w biżuterii lub jej częściach takich jak: bransolety, naszyjniki i pierścionki, biżuteria do piercingu, zegarki na rękę i inne artykuły noszone na nadgarstku oraz broszki i spinki do mankietów.
W przypadku wykrycia ołowiu w ilościach, o których mowa w rozporządzeniu Okręgowy Urząd Probierczy wydaje zaświadczenie, że wyrób nie spełnia wymogów o których mowa powyżej.
6. Rejestry umożliwiające śledzenie:
Posiadam dokumenty odnośnie srebra, z którego korzystam: skąd ono zostało zakupione. Również odnośnie etui na moje prace.